Aplikacje dla mam w ciąży – 5 najlepszych programów

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przyszłe mamy mogą liczyć na ogromną pomoc, by jak najlepiej zadbać o ciążę i zdrowie dziecka. Do dyspozycji jest wiele darmowych programów, które wspierają je w tym ważnym czasie. Jakie są najlepsze aplikacje dla mam w ciąży? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Aplikacje dla mam w ciąży – najważniejsza wiedza w pigułce

Asystent Ciążowy

Na rynku aplikacji dla mam w ciąży zdecydowanie wyróżnia się Asystent Ciążowy. Aplikacja ta posiada ogromny zasób wiedzy odnośnie poszczególnych etapów ciąży. Z jej pomocą mama może monitorować rozwój dziecka w każdym momencie.

Program jest darmowy, aby zacząć współpracę z asystentem, wystarczy wprowadzić datę ostatniej miesiączki. Poza artykułami na temat aktualnego tygodnia ciąży aplikacja zawiera także opisy rozwoju dziecka oraz kalkulator prawidłowej wagi.

Preglife

Inną, bardziej zaawansowaną aplikacją, jest Preglife. Program zawiera bardzo obszerne opisy poszczególnych etapów rozwoju dziecka. Aplikacja dzieli się na trzy kategorie: mama, dziecko, partner. Wskazówki dla przyszłych tatusiów, które zostały zawarte w Preglife, są bardzo cenne!

Aplikacje dla mam w ciąży – wielkie odliczanie

Baby Countdown

Jedną z ciekawych aplikacji, odliczających dni, które pozostały do rozwiązania, jest Baby Countdown. Po wprowadzeniu do programu terminu porodu codziennie otrzymamy cenne informacje na temat parametrów dotyczących malucha. Program zajmuje niewiele miejsca w pamięci telefonu, jest bezpłatny i bardzo łatwy w obsłudze.

Ciąża+

Z tej aplikacji korzysta już ponad 25 milionów mam na całym świecie. Program przekazuje przyszłym rodzicom codziennie informacje o ciąży.

Aplikacja zawiera takie przydatne narzędzia jak:

  • Licznik skurczów,
  • Licznik kopnięć,
  • Lista zakupów dla noworodka,
  • Wizualizacja rozmiarów dziecka,
  • Ilustracje i obrazy USG,
  • Rejestrowanie wagi,
  • Terminarz wizyt lekarskich,
  • Zalecenia dietowe,
  • Zalecenia dotyczące aktywności fizycznej w czasie ciąży,
  • Wskazówki dotyczące porodu.

To prawdziwe, bezpłatne kompendium wiedzy o ciąży!

HiMommy

HiMommy to program, w którym wystarczy wprowadzić przewidywaną datę porodu, by otrzymywać codziennie cenne informacje i wskazówki odnośnie przebiegu ciąży i rozwoju malucha. Aplikacja pomaga przygotować także wyprawkę dla nowo narodzonego bobasa. To, co wyróżnia program, to wyjątkowo estetyczny design graficzny.