Jak włączyć szybkie ładowanie w telefonie

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszym artykule podpowiadamy, jak włączyć szybkie ładowanie w telefonie. Funkcja ta umożliwia naładowanie w bardzo krótkim czasie akumulatora w smartfonie. Jak ją włączyć? Które modele ją posiadają?

Jak włączyć szybkie ładowanie w telefonie

Rozwiązania takie jak Quick Charge, Fast Charge, Super VOOC Charge, Super Charge czy Pump Express mają na celu zwiększyć wydajność baterii stosowanych w wielu urządzeniach. Ich zadaniem jest zwiększenie przyspieszenia ładowania, bez narażania urządzenia na wysokie temperatury i przegrzewanie.

Jak włączyć szybkie ładowanie w telefonie? Większość nowoczesnych smartfonów posiada funkcję Szybkie Ładowanie. Jeśli jest ona aktywna, urządzenie może się ładować nawet 3 razy szybciej. Przykładowy standard, jeśli chodzi o szybkie ładowanie to Quick Charge. Funkcja ta działa między innymi w telefonach z procesorami Qualcomm.

Aby włączyć turbo zasilanie, wystarczy wejść do ustawień telefonu, a następnie odnaleźć w menu funkcję szybkie ładowanie przewodowe. W niektórych smartfonach zakładka ta wyświetli się po przejściu do Ustawień i zakładki Bateria.

Jak włączyć szybkie ładowanie w telefonie – modele

Szybkie ładowanie oferują między innymi producenci smartfonów:

  • Apple,
  • Motorola,
  • Huawei,
  • Samsung,
  • Xiaomi.

Telefony te mogą być wyposażone w nowoczesne energooszczędne procesory Qualcomm lub Mediatek, dzięki czemu obsługują one nowoczesny standard ładowania. Wiele z nich może być ładowanych także bezprzewodowo. Podłączone do źródła zasilania, mogą zostać naładowane do 70 – 80% w przeciągu kilkunastu minut! W ten sposób przestaje być konieczne zostawianie urządzenia do ładowania na całą noc, ponieważ możemy naładować urządzenie w dowolnej chwili i będąc poza domem.

Popularne modele telefonów, które wykorzystują technologię szybkiego ładowania, to:

  • Xiaomi Redmi Note 7 – tego smartfona można kupić już od 600 złotych,
  • Motorola Moto G7 Power – smartfon ten możemy dostać już w cenie od 799 złotych,
  • Huawei Mate 20 Pro – to flagowiec z wyższej półki, na polskim rynku jest on dostępny w cenie powyżej 2200 złotych,

UWAGA: jeśli Twój telefon obsługuje tzw. szybkie ładowanie, pamiętaj o tym, by zawsze do jego ładowania używać odpowiedniego typu ładowarki. Stosowanie zastępczych ładowarek lub innych niż oryginalny kabli USB może znacznie skrócić żywotność baterii, a nawet przyczynić się do uszkodzenia sprzętu.

Spodobał Ci się ten wpis? Sprawdź także nasz artykuł: Najmodniejsze gadżety do smartfona – sprawdź, czy je znasz!