Strony WordPress – dlaczego warto?

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawiasz się na czym polega fenomen systemu WordPress? Dlaczego stał się taki popularny w tworzeniu stron internetowych? Sprawdź sam dlaczego warto zainteresować się platformą WordPress.

WordPress – na czym polega?

Zanim zaczniemy skupiać się na zaletach posiadania strony WordPress, musimy wyjaśnić czym właściwie ten system jest. Krótko mówiąc CMS to Content Management System, a więc jest to serce każdej strony WWW. Dzięki niemu jesteśmy w stanie zarządzać treścią i decydować o wyglądzie strony internetowej. WordPress to system, który powstał w 2003 roku, a teraz cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników. Jest on stale rozbudowywany, a jego intuicyjne zarządzanie posiada wiele licznych zalet dla których warto mieć strony WordPress.

Tworzenie stron WordPress – 10 zalet posiadania witryny internetowej opartej na tym systemie CMS

Oto zalety platformy WordPress, dzięki którym zdecydujesz się na używanie tego systemu.

  1. Jest to system tzw Open Source, a więc możesz stworzyć stronę internetową opartą na sklepie, blogu czy wizytówce firmowej.
  2. WordPress to platforma 100 % darmowa. Jedynie dodatkowy koszt może wynikać z potrzeby użycia bardziej zaawansowanych wtyczek bądź szablonów.
  3. Jego system instalacji trwa co najmniej 5 minut i jest bardzo intuicyjny.
  4. WordPress to niesamowicie prosty w użyciu panel administracyjny. Aby korzystać z tej platformy nie musisz być programistą czy grafikiem. Tutaj bez problemów wstawisz zdjęcia, poprawisz literówki czy zredagujesz tekst.
  5. WordPress to system z którego korzysta wiele użytkowników, a więc szybko znajdziesz rozwiązanie problemu. Jeśli jednak twój problem jest bardziej skomplikowany warto zdecydować się na specjalistów w dziedzinie WordPress np. SiriusPro.pl, którzy nie tylko rozwiążą zaistniałą awarię, ale stworzoną nową stronę www.
  6. Wszystkie dokumenty i informacje zebrane są w jednym miejscu.
  7. Zawiera ogromną ilość darmowych wtyczek, które pomogą w rozwijaniu strony internetowej.
  8. WordPress posiada możliwość pozycjonowania strony i jej optymalizacji. I robi to prosty i przyjemny sposób.
  9. System ten udostępnia wiele darmowych szablonów graficznych, jak i darmowych.
  10. Posiada polskie wsparcie techniczne, które zawsze jest pod ręką.

Strony WordPress – godne polecenia?

Strony WordPress przede wszystkim warto założyć ze względu na łatwość ich obsługi, a często aktualizację czynią go bezpieczną platformą CMS. To oprogramowanie stale się rozwija, a więc każda strona www, która się na nim znajdzie stale zyskuje. WordPress to idealne rozwiązanie dla początkującego użytkownika, który chce stworzyć nową witrynę www albo ją przenieść.

Szukasz ofertę na tworzenie stron WordPress? Odwiedź blog ekspertów Sirius Pro i skontaktuj się w celu darmowej wyceny.