Najciekawsze gadżety do samochodu – nie może ich zabraknąć w Twoim aucie!

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Samochody już od dawna nie pełnią tylko i wyłącznie środka transportu.  Auto to nierzadko pasja, radość i dla wielu nawet miłość. Dla prawdziwych pasjonatów czterech kółek przedstawiamy najciekawsze gadżety do samochodu, których nie może zabraknąć w naszym aucie.

Gadżety do samochodu

1. Lokalizator kluczyków

Kiedy musimy szybko wyjść, a kluczyki znowu nie leżą na swoim miejscu, to ten gadżet przyjdzie nam z pomocą! Jego działanie jest bardzo proste- wystarczy, że dołączymy do naszych kluczyków nadajnik. Ma on postać małego breloka i nadaje sygnał dźwiękowy, gdy użyjemy pilota. Jego zasięg osiąga nawet 25 metrów. Sprawia, że zguba odnajdzie się błyskawicznie.

2. Zestaw głośnomówiący

Niektóre samochody oferują już wbudowane zestawy., ale niestety nie każdy.  Zestaw głośnomówiący jest niewątpliwie  bardzo przydatnym dodatkiem. Oferuje nie tylko wygodę, ale również zapobiega dostaniu mandatu za rozmowę w trakcie jazdy. Modeli jest mnóstwo. Powinniśmy zwrócić uwagę na sposób montażu, obecność wyświetlacza oraz działanie na większej ilości urządzeń.

3. Lodówka samochodowa

Jest to jeden z najczęściej wybieranych akcesoriów do naszego auta. Z całą pewnością sprawdzi się na wyjazdach. Istnieje kilka rodzajów takich lodówek:

  • pasywne
  • termoelektryczne
  • sprężarkowe
  • absorpcyjne

Pierwsza z nich nie wymaga zasilania, opiera się na specjalnych wkładach chłodzących, pozostałe musza już zostać podpięte do prądu. Dostępne są różne wielkości lodówek, ofert jest naprawdę wiele, dlatego każdy może znaleźć idealny model dla siebie.

4. Ani Sleep Pilot

Jest to urządzenie, które określa nasz poziom zmęczenia i reaguje, kiedy jesteśmy najbardziej podatni na utratę koncentracji. Aby poprawnie działało musimy je spersonalizować, odpowiadając na 11 pytań. Znajdziemy je na stronie producenta. W ten sposób ustalany jest „potencjał ryzyka” kierowcy. Gdy to zrobimy, przymocowujemy je do deski rozdzielczej. Przed jazdą ustawiamy nasz status zmęczenia w danym dniu, a urządzenie będzie wykrywać nasze momenty kryzysowe. Sygnałem dźwiękowym oraz świetlnym zaleci nam wtedy przerwanie jazdy.

5. Organizer samochodowy

Pomoże nam zachować porządek w naszym samochodzie oraz zagospodarować przestrzeń. Bardzo przydatny, gdy posiadamy duży bagażnik. Wszystko, co do niego włożymy możemy ładnie poukładać. Mamy też pewność, że nasze przedmioty, czy walizki nie będą się przemieszczać w trakcie jazdy.

6. Wideorejestrator

Kamerki samochodowe są wszechobecne. Nagranie z nich może pomóc w ustaleniu sprawcy wypadku drogowego, ale mają też szereg innych możliwości. Aby wybrać dobrą kamerkę, powinniśmy kierować się przede wszystkim jakością nagrania. Możemy pooglądać próbki filmików, aby zobaczyć, czy nasz sprzęt zapewni nam wystarczającą jakość. Z całą pewnością przydatny będzie nieco większy ekran do podglądu i obsługi. Warto zapytać też o różne funkcje dodatkowe.