Jaki jest najlepszy hosting WordPress?
WordPress to darmowa platforma CMS, dzięki której można szybko i łatwo postawić bloga, firmową stronę internetową lub sklep internetowy. WordPress instalacja jest bardzo prosta, jednak początkującym administratorom platformy może sprawić nieco trudności. Podpowiadamy, jak szybko zainstalować WordPress, na czym polega konfiguracja platformy CMS oraz na co uważać!
WordPress instalacja nie jest możliwa, jeśli nie posiadamy plików instalacyjnych systemu CMS WordPress. Skąd je pobrać? Zalecamy w tym celu skorzystać z oficjalnej strony internetowej tej platformy: wordpress.org lub bezpośredniego odnośnika do najbardziej aktualnej wersji systemu: WordPress Download.
Po pobraniu plików instalacyjnych WordPress należy je rozpakować w dowolnym miejscu na dysku. Dopiero wtedy możemy przystąpić do instalacji WordPress!
Poniżej prezentujemy kilka prostych kroków, dzięki którym WordPress instalacja przebiegnie szybko i pomyślnie. Oto one:
WordPress instalacja nie jest możliwa bez przesłania pobranych plików platformy CMS na serwer. Pliki takie jak wp-admin czy wp-includes możemy bezpiecznie przesłać, korzystając z programu FileZilla.
Konfiguracja domeny, na której postawiliśmy stronę WordPress, może się różnić w zależności od dostawcy usług. Jeśli potrzebujesz na tym etapie pomocy, możesz zatrudnić do stworzenia strony WordPress profesjonalną agencję zajmującą się tworzeniem stron internetowych.
Po wgraniu plików na serwer można uruchomić ekran instalacji WordPress. W oknie powitalnym WordPress instalacja należy wybrać język polski, a następnie kliknąć przycisk Kontynuuj. Jeśli zapoznaliśmy się z kolejnym oknem, możemy kliknąć Zaczynajmy!
Aby połączyć platformę WordPress z serwerem, należy wprowadzić niezbędne informacje, takie jak nazwa bazy danych, nazwa użytkownika, hasło czy adres serwera bazy danych. Gdy podamy prawidłowe dane, będzie możliwa instalacja WordPress.
Ostatni etap instalacji WordPress to wprowadzenie podstawowych danych witryny, takich jak jej tytuł, nazwa użytkownika, hasło oraz adres e-mail administratora. Na tym etapie możemy także zadecydować, czy strona ma być już widoczna dla wyszukiwarek internetowych. Po wypełnieniu tabeli klikamy na Zainstaluj WordPress!
Gdy WordPress instalacja przebiegła pomyślnie, kolejny krok to konfiguracja platformy CMS. Dokonujemy jej z poziomu Panelu Administratora WordPress. Radzimy dokładnie przyjrzeć się zakładce Ustawienia i zmodyfikować dostępne opcje według uznania. Skonfigurować można między innymi:
WordPress instalacja to także optymalizacja szablonu WordPress. Dzięki temu mamy możliwość wpłynąć na czas ładowania naszej strony internetowej lub bloga i tym samym zwiększyć zadowolenie czytelników odwiedzających nasz serwis.
Szybki szablon jest konieczny po to, aby czytelnicy po odwiedzeniu naszej strony internetowej zostali na niej dłużej. Badania dowiodły, że jeśli czas wczytywania witryny przekracza kilka sekund, czytelnik nam ucieka gdzie indziej. Nie można do tego dopuścić! Szybkość ładowania strony internetowej jest ważna także w kontekście SEO. Im szybciej się ona wczytuje, tym lepszą pozycję zajmie w rankingu wyników wyszukiwani Google.
Zoptymalizować szablon WordPress możemy za pomocą kilku przydatnych wtyczek, takich jak WP Super Cache, Smush Image czy Autoptimize. Są one dostępne za darmo w oficjalnym repozytorium platformy WordPress.
Dzięki nim nasz szablon będzie:
Szybkość wczytywania strony internetowej można sprawdzić za pomocą takich narzędzi jak Pingdom Website Speed Test czy Page Speed Insights. Wystarczy podać adres URL strony internetowej, by aplikacja przeanalizowała jej czas ładowania. Niektóre z aplikacji online do pomiaru szybkości wczytywania strony internetowej służą także różnymi wskazówkami odnośnie optymalizacji witryny.
By przyspieszyć stronę internetową, może być konieczne skrócenie treści niektórych artykułów, zmniejszenie wagi publikowanych grafik i zdjęć lub odinstalowanie niektórych niepotrzebnych wtyczek. Dzięki temu strona będzie się ładowała szybko i bez problemów.
Czytaj więcej o WordPress na blogu https://siriuspro.pl.