Jaki jest najlepszy hosting WordPress?

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Stoisz przed dylematem jaki hosting WordPress wybrać, aby wszystko działało tak jak trzeba? Z tego artykułu dowiesz się na co musisz koniecznie zwrócić uwagę oraz jaki hosting WordPress polecamy.

Hosting WordPress – najważniejsze parametry

Wybierając dla siebie najlepszy hosting należy zwrócić uwagę na poszczególne jego parametry. Jeśli, więc chcesz dobrze wybrać przeczytaj poniższe wskazówki.

  1. Rodzaj dysku i jego wielkość – Dobry hosting WordPress powinien oferować przynajmniej dyski SSD, które znacznie przyspieszają stronę internetową. Choć na uruchomienie strony potrzebne będzie Ci tylko 1 GB pojemność, zdecydowanie warto zainwestować w taki hosting WordPress, który w swojej ofercie ma pojemność 10 GB, ponieważ WP lubi bardzo szybko się rozrastać.
  2. Certyfikat SSL – Najlepszą opcją będzie hosting Let’s Encrypt – darmowy certyfikat SSL. Dzięki niemu można oszczędzić znaczną ilość pieniędzy w ciągu roku.
  3. Transfer danych – Zawsze rozglądaj się za hostingiem, który nie będzie mieć żadnych limitów.
  4. Limit RAM, procesów i bazy danych – Limit RAM to ilość pamięci, którą może pochłonąć jeden proces PHP. Zalecane jest, aby ilość ta wynosiła 128 MB. Jeśli chodzi o limit procesów ważne jest, aby hosting WordPress nie narzucał aktywnych limitów dla usługi procesów. Minimalny limit dla bazy MySQL powinien wynosić nie mniej niż 10. W przypadku mniejszej wartości strona internetowa będzie znacznie mniej wydajna.
  5. Panel administracyjny – Jest to jeden z ważniejszych aspektów. Panel pozwala na konfigurowanie pod siebie różnorodnych ustawień. Jednym z najpopularniejszych jest DirectAdmin.
  6. Wersja MySQL oraz PHP – Wersja PHP minimalna to 7.4. Im większa tym lepiej! Natomiast wersja dla MySQL to 5.7.
  7. Dostępność usługi, kopie zapasowe i wsparcie klienta – Dostępność usługi to nic innego jak bezawaryjne działanie serwera. Wskaźnik „uptime”, który jest wyższy to oznaka braku awarii. Dobry hosting WordPress to taki, który oferuje codzienne kopie zapasowe oraz szybkie reakcje ze strony firmy hostingowej.

Najlepszy hosting WordPress

Poniżej znajdziesz propozycje najlepszych hostingów, które warto wziąć pod uwagę ze względu na atrakcyjne ceny, dobrą obsługę i wiele możliwości konfiguracji.

Hosting WordPress od Sirius Pro

Serwery na Sirius Pro cechują się bardzo dobrą wydajność, a także nielimitowanym wsparciem przy problemach z systemem WordPress. W cenie otrzymujesz jeden z najlepszych paneli klienta, czyli DirectAdmin. Oprócz tego hosting WordPress Sirius Pro to codzienne kopie zapasowe, brak limitów, darmowe SS oraz konfiguracja CloudFlare.

Przeczytaj także poradnik jak założyć darmowy blog WordPress.