Aplikacje do lokalizacji telefonu – jak znaleźć zgubę?

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Bywa, że nie znajdujemy telefonu tam, gdzie powinien być. Zaczynamy wtedy panikować. Zastanawialiśmy, czy zwyczajnie nie wzięliśmy go ze sobą, czy też może nam wypadł lub ktoś go ukradł? Aplikacje do lokalizacji telefonu pomogą nam w znalezieniu zguby!

Działajmy jak najszybciej!

Złodziej może zdawać sobie sprawę z tego, czym jest WIPE, który powoduje wymazanie wszystkich aplikacji z telefonu. Wtedy te, które przechowywaliśmy właśnie na takie sytuacje, znikną bezpowrotnie i do niczego już się nie przydadzą. Dlatego, kiedy zauważymy brak telefonu, powinniśmy działać jak najszybciej!

Aplikacje do lokalizacji telefonu

Where’s My Droid

Pionier tego segmentu rynku dla Androida. W darmowej wersji dostajemy możliwość namierzenia w oparciu o dane z GPS-a, a także możliwość dysponowania panelem zarządzania telefonem, który dostępny jest po rejestracji na stronie. Na krótkich odległościach telefon możemy odnaleźć dzięki alarmowi wibracyjnemu lub dźwiękowemu. Urządzenie powiadomi nas również, gdy ktoś w naszym telefonie podmieni kartę SIM na inną.

Wersja PRO poszerza możliwości aplikacji i pozwala m.in. na zdalne dokonywanie czyszczenia z telefonu naszych danych.

Android Lost Free

Program jest w pełni darmowy. Poza podstawową opcją namierzenia z użyciem danych GPS, dostajemy opcje zrobienia zdjęcia z użyciem kamery, wysłania na maila listy kontaktów czy też przekierowywania rozmów telefonicznych. Godny konkurent „Where’s My Droid”.

Prey

Jest to darmowa lokalizacja telefonu dla wszystkich popularnych systemów – Windows, Mac OS X, Android, iOS, Linux.  Ma zastosowanie nie tylko do telefonów, ale także do laptopów, czy tabletów. Musimy jedynie zarejestrować swoje konto na serwerze producenta i dodać do niego swój posiadany sprzęt. Aplikacja wysyła sygnał przez sieć, które pozwala na umiejscowienie jego położenia. Zadziała jednak tylko wtedy, gdy urządzenie będzie podpięte do sieci.  Możemy za to zablokować aplikacje Outlook i Thunderbird. A jeżeli posiadamy przednią kamerkę, możemy zrobić zdjęcie osoby, która aktualnie go używa.

SimTracker

Daje nam możliwość lokalizacji w oparciu o dane z GPS, WiFi oraz trybu geolokalizacji. Dodano również system notyfikacji, gdy ktoś podmieni kartę SIM. Cały telefon można też dość szybko „zamrozić” wprowadzając indywidualny kod bezpieczeństwa. Jest to aplikacja stosunkowo młoda, jednak cieszy się wysoką oceną i rosnącą popularnością.

Kaspersky Mobile Security

Jest to rozbudowane centrum bezpieczeństwa naszego telefonu. Nie dość, że zapewnia mu ochronę przed wirusami, spamem, czy programami szpiegującymi, to daje również możliwość namierzenia jego lokalizacji. Plusem jest także funkcja Device Admin, która daje możliwość usunięcia aplikacji tylko właścicielowi telefonu. Usunięcie wymaga bowiem wprowadzenie kodu bezpieczeństwa. Dodatkowo daje możliwość lokalizacji komórki w oparciu o dane z sieci Wi-Fi.