Aplikacje do zarządzania czasem, które pomogą Ci się łatwiej zorganizować

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach mamy coraz więcej kanałów komunikacji, coraz więcej pracy i zarazem coraz mniej czasu. Aby dobrze to wszystko zorganizować i połączyć z całą pewnością przydadzą nam się  aplikacje do zarządzania czasem. Jakie wybrać?

Aplikacje do zarządzania czasem

Memoringi – aplikacja na Adroida

Aplikacja już na pierwszy rzut oka wygląda świetnie. Zachwyca swoim wykonaniem, przejrzystością oraz funkcjonalnością. Jest bardzo intuicyjna i nieprzeładowana niepotrzebnymi funkcjami. Po jej uruchomieniu od razu wyświetla nam się aktualny dzień z listą zadań, które dodaliśmy wcześniej. Możemy zdefiniować ich kategorie, wybrać z listy poszczególne pozycje i wyświetlić zadania przypisane tym kategoriom.

Zadania dodajemy za pomocą przypiętego w prawym dolnym rogu ekranu plusa. To właśnie tu możemy je zdefiniować, opatrzyć notatką i określić kategorię. Dłuższe przytrzymanie plusa pozwala na szybkie dodawanie zadań. Nie musimy wchodzić wtedy w szczegóły.

Nie zabrakło również obsługi gestami czy zarządzania zadaniami poprzez przesuwania ich palcem po ekranie. Przykładowo, przesunięcie w lewo daje nam opcję odłożenia zadania na późniejszą godziną, w prawo odznaczenie go jako gotowego.

Sorted – aplikacja na iOS

Równie prosta i intuicyjna. Wydaje się być szybsza, wystarczą bowiem trzy gesty, aby dodać nowe zadanie. Gdy przejedziemy palcem w dół pojawi się nowa pozycja, której możemy nadać nazwę. Po jej lewej stronie pojawi się suwak z czasem, za pomocą którego ustawiamy odpowiednią godzinę, którą chcemy do zadania przyporządkować.

W menu zadania możemy daną pozycję przypisać do danej kategorii. Możemy też ustawić, co jaki czas zadanie ma być powtarzane, nastawić przypomnienie, czy określić czas jego trwania. Charakterystyczny jest w tej aplikacji wygląd kalendarza. Nie wyświetla on dni ani miesięcy, jedynie dany dzień widoczny jest na całym ekranie.

Any.do – aplikacja na desktopie i urządzeniach mobilnych

Ta aplikacja dostępna jest już od dłuższego czasu. Rozwija się bez ustanku i zgarnia naprawdę dobre recenzje. Podobnie jak poprzednie aplikacje ma podział zadań na kategorie, czy szybkie dodawanie nowych zadań. Lepiej rozwinięte są  jednak zdefiniowane wstępnie zadania. Na przykład po wybraniu spotkania od razu zaproponuje nam listę znajomych z listy kontaktów. Kalendarz ma swoją osobną zakładkę, a funkcja „Zaplanuj mój dzień” pozwala na efektywne zaplanowanie dnia na podstawie dodanych już zadań. Co warto zaznaczyć, każdą pozycję możemy udostępnić innej osobie i wspólnie nią zarządzać. Można to wykorzystać w nawet tak banalnej czynności, jak robienie zakupów z partnerem.