Darmowe gry na smartfona, obok których nie przejdziesz obojętnie

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Jeżeli dotychczasowe gry na smartfona już Ci się znudziły, szukasz czegoś nowego, co mogłoby Ci dostarczyć rozrywki, dobrze trafiłeś! Spróbujemy Ci w tym pomóc.

Najlepsze darmowe gry na smartfona

Plants vs Zombies 2

W grze cały czas towarzyszy nam surrealistyczny humor. Jak inaczej możemy to nazwać, skoro cała rozgrywka opiera się na zatrzymaniu zombie poprzez strategiczne rozmieszczenie roślinek. Absurd? To dobrze. Dowcip bowiem stanowi integralną część naszej zabawy.

W grze mamy różne mapy, które przypominają trawniki bardziej lub mniej klasyczne. Nasze zadanie polega, aby obsadzić go florą w taki sposób, żeby trupy zostały zdetronizowane za pomocą ekologicznej amunicji.

Jeżeli chodzi o fabułę to jest to prawdziwa perełka groteski. Możemy poznać szalonego wieśniaka z rondlem na głowie, który chce nas zabrać w podróż tysiąclecia. Podróż ma za zadanie zjedzenie po raz drugi wyjątkowo smacznego taco. Niestety, wehikuł czasu, który został sklecony w garażu, nie działa tak jak powinien. W związku z tym odwiedzamy starożytny Egipt, średniowieczne zamki czy wody pirackich Karaibów. Wszędzie, gdzie się pojawiamy, czekają na nas żywe trupy, które unieszkodliwić mogą jedynie nasze rośliny!

WWE Immortals

Coś dla fanów wrestlingu. Gracz ma możliwość wcielić się w jedną z gwiazd, tj. John Cena, Hulk Hogan, czy The Rock. Każda postać ma swój własny unikalny zestaw ciosów. System walki został mocno uproszczony, nie mamy więc pełnej kontroli nad zawodnikiem, a jego obsługa sprowadza się przede wszystkim do wyprowadzania ataków, bloków, czy uników. W grze jest bardzo dobrze rozbudowany system awansowania naszej postaci. Dzięki temu zabawa szybko się nie znudzi.

Tiny thief

Jest to opowieść o sympatycznym konusie, który w czasach średniowiecza żyje z podwędzaniem innym ich majątku. Gra, choć przypomina klasyczną platformówkę, jest hybrydą gry skradankowej i logicznej. Pomagamy naszemu złodziejaszkowi się ukryć, robić fikołki na dachach i wymyślać coraz to bardziej skomplikowane sposoby na kradzieże. I choć produkcja nie jest może szczególnie wyrafinowana, to gra się bardzo przyjemnie. Na pewno warto spróbować!

Pocket Mortys

Jest to pewnego rodzaju dowcip, który odwołuje się do konwencji ukutej przez Pokemony. Zaczynamy, gdy chłopiec imieniem Morty jest w garażu, w którym pracuje siwy naukowiec Rick. Staruszek odkrył równoległe wymiary, gdzie alternatywne Ricki odnajdują swoich Mortych i zmuszają ich do walki przeciwko sobie. Trafiamy więc do miejsc, w których znajdujemy wcielenia kolejnych Mortych i stawiamy czoła demonicznym Rickom.

Sama mechanika gry nie jest zbytnio oryginalna, ale nadrabia w niej duża dawka humoru. Gra godna polecenia!