i7 czy i9? Który procesor wybrać do laptopa?

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Przymierzasz się do zakupu nowego laptopa? Zastanawiasz się, który procesor wybrać, i7 czy i9? W dzisiejszym artykule na maniasoft.pl postaramy się rozwiać Twoje wątpliwości!

i7 czy i9 – co oznaczają te skróty?

Procesory Intel Core cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Nadają się one zarówno do komputerów prywatnych, jak i laptopów biznesowych oraz komputerów dla graczy. Producenci sprzętu przyzwyczaili użytkowników do bardzo intuicyjnej numeracji modelów procesorów marki Core.

Jeśli zastanawiasz się, który wybrać, i7 czy i9, warto wiedzieć, że im wyższa numeracja, tym większe osiągi. Wśród procesorów i7 znajdziemy modele korzystające zazwyczaj z ośmiu lub dziesięciu rdzeni – to bardzo sprawne i wydajne maszyny! Procesory i9 to seria dedykowana profesjonalistom, są one polecane także graczom. Takie procesory mogą się składać od 10 do nawet 18 fizycznych rdzeni, co gwarantuje maksymalną wydajność.

i7 czy i9 – który z nich wybrać do komputera?

Aby wybrać dobrze procesor do komputera, należy przede wszystkim zastanowić się nad tym, w jakim celu chcemy z niego korzystać. Jeśli chodzi o komputer do gier, komputer musi posiadać przynajmniej czterordzeniowy procesor, o taktowaniu minimum 3.5 GHz. Takimi parametrami charakteryzują się zarówno procesory i7, jak i i9.

Jeśli posiadamy duży budżet, warto zastanowić się nad najnowszym sprzętem. Przykładowo, do obsługi najnowszych gier została stworzona seria Intel Core i9. To procesory najwyższej klasy, które posiadają największą liczbę rdzeni i pracują wielowątkowo. Są one najdroższe, ale gwarantują ogromną pamięć podręczną. Tego typu komputery są polecane do pracy z animacjami 3D i innych zadań specjalnych w branży multimediów (np. obróbka zdjęć lub filmów).

Jeśli zależy nam na komputerze do zastosowań domowych, np. obsługi pakietu biurowego, odtwarzania filmów i muzyki i przeglądania Internetu wystarczą w zupełności komputery z procesorem i7. Natomiast do użytku profesjonalnego są polecane zarówno i7, jak i i9. Procesory te są w stanie spełnić wymagania zaawansowanych programów, sprawdzają się także świetnie podczas wykonywania skomplikowanych obliczeń i analiz. Jeśli mamy wątpliwości, warto przeanalizować także inne parametry procesora, takie jak np. pamięć podręczna, częstotliwość taktowania oraz rodzaj zastosowanej architektury.