Jak wybrać powerbanka? Czym się kierować?

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

W dzisiejszych czasach typowy użytkownik nie rozstaje się ze swoim telefonem. Używa ich do wszystkiego: komunikacji ze światem, robienia zdjęć, przeglądania Internetu. Zużywa to dużo energii i może spowodować, że w pewnym momencie nasz smartfon zwyczajnie się rozładuje. Z pomocą przychodzą nam na szczęście powerbanki. Jak wybrać powerbanka i czym się kierować? Podpowiadamy!

Czym jest powerbank?

Jest to urządzenie, które przechowuje energię elektryczną. Możemy podpiąć do niego inne dowolne urządzenie, które wymaga ładowania. Do połączenia dochodzi za pomocą kabla USB. Najczęściej ładujemy telefony, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby za pomocą powerbanka naładować GPS, kamerę samochodową, czy smartwatch.

Jak wybrać powerbanka?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na pojemność. Im większa jest jej wartość tym więcej razy będziemy mogli naładować nasz telefon. Pojemność mierzymy w mAh, czyli w miliamperogodzinach. Warto, abyśmy sprawdzili jak dużą pojemność ma bateria w naszym smartfonie i oszacować, ile razy chcielibyśmy ją za pomocą urządzenia naładować do pełna.

Wraz z większą pojemnością, wzrasta również wielkość powerbanku. Te największe nierzadko przewyższają swoimi rozmiarami same telefony. dlatego musimy zastanowić się, czy bardziej zależy nam na mobilności, czy pojemności.

Zróbmy również przegląd ładowarek do sprzętu, który będziemy chcieli ładować. Potrzebujemy sprawdzić natężenie prądu (mierzone w Amperach-A), aby uchronić się prze niemiłą niespodzianką, gdy nasze urządzenia nie będą do siebie pasować. Idealną opcją jest, gdy powerbank ma dwa porty USB- z jednego ładuje 1A, z drugiego 2.4A.

Część powerbanków posiada licznik wskazujący, ile jeszcze prądu możemy zaczerpnąć, sporo z nich posiada dodatkowo funkcję latarki lub odtwarzania muzyki. Znajdziemy również różne kolory i kształty tych urządzeń. Musimy dobrać je do naszych osobistych preferencji.

Jak zadbać o długą żywotność powerbanku?

Zwykle chcielibyśmy, aby zakupione przez nas urządzenia służyły nam jak najdłużej i jak najlepiej. Powerbank nie jest tu wyjątkiem. Aby tak się stało musimy pamiętać o kilku zasadach, które zapewnią urządzeniu dłuższą żywotność. Musimy zadbać o baterię, która znajduje się wnętrzu. W miarę możliwości powinniśmy więc wykonywać pełne cykle ładowania.

Jeśli natomiast powerbank przez dłuższy czas pozostaje nieużywany, zaleca się chociaż raz w miesiącu naładować go i rozładować. Warto też zadbać, aby nie pozostawał on w pełni rozładowany. Najlepiej zostawić energię na poziomie 30-70%.