Jak wybrać telefon dla dziecka? Który smartfon się sprawdzi?

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Smartfonów używają już coraz młodsze osoby. Taki sprzęt może być dla dziecka zabawką, pomocą naukową, czy sposobem na szybki kontakt z rodzicem. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak wybrać telefon dla dziecka.

Kiedy i jaki smartfon kupić dziecku?

Producenci oferują ogromny wybór modeli smartfonów. Przed zakupem musimy dokładnie przemyśleć, czego od urządzenia oczekujemy i czego oczekują nasze pociechy. Wybór odpowiedniego telefonu będzie zależał głównie od dwóch kryteriów. Są nimi:

  • Wiek dziecka- kilkulatkowi z powodzeniem wystarczy proste urządzenie, które przede wszystkim będzie służyło do komunikacji i rozrywki. Wtedy szukamy prostych modeli z intuicyjną obsługą. Nastolatkowie mają natomiast zwykle dużo wyższe wymagania, dlatego powinniśmy szukać modeli oferujących dobry stosunek jakości do ceny. Ważna będzie płynność działania, dobry aparat, dostęp do social mediów.
  • Budżet –musimy zastanowić się ile jesteśmy w stanie przeznaczyć na telefon dla dziecka. Warto zaznaczyć, że dobre modele wcale nie muszą kosztować fortuny!

Jak wybrać telefon dla dziecka? Tym powinniśmy się kierować!

Kiedy szukamy odpowiedniego urządzenia dla naszego dziecka, musimy zwrócić uwagę na parę cech. Są to przede wszystkim:

  • wytrzymałość wyświetlacza
  • pojemność akumulatora
  • lokalizator GPS
  • możliwość włączenia Wi-Fi
  • mocny procesor

Wytrzymały wyświetlacz i odpowiednia ochrona

Musimy pamiętać, że nasza pociecha to tylko dziecko. Może się zdarzyć, że przez przypadek upuści telefon na podłogę podczas zabawy. Wtedy o uszkodzenie jest nietrudno. Powinniśmy więc zwrócić uwagę na modele wyposażone w Gorilla Glass, najlepiej w wersji 4  lub 5. Co prawda, zapłacimy trochę więcej, ale będzie to bardziej opłacalne niż wymiana rozbitego wyświetlacza.

Dodatkowo powinniśmy zakupić najmłodszemu etui na telefon, folię ochronną oraz szkło hartowane.

Pojemny akumulator

Dzieci potrafią używać swojego smartfona bez przerwy. Zużywają więc dużo szybciej energię, która jest w akumulatorze. Jeżeli chcemy mieć pewność, że będziemy się mogli z naszym dzieckiem skontaktować w dowolnej chwili, powinniśmy wybierać modele wyposażone w mocną baterię (najlepiej powyżej 4000 mAh).

Lokalizator GPS

Telefon dla dziecka z lokalizatorem umożliwi nam szybkie namierzenie jego pozycji. Istnieją specjalne aplikacje, które możemy szybko pobrać i zainstalować. Zwiększa to w oczywisty sposób jego bezpieczeństwo, a nam zapewnia spokój. W każdym momencie możemy się dowiedzieć, gdzie nasza pociecha się znajduje.

Funkcja Wi-Fi

Nasze dzieci z pewnością dużo czasu spędzają w sieci. Po przekroczeniu transferu danych bardzo szybko mogą zacząć wzrastać koszty za używanie w ten sposób Internetu. Smartfon dla dziecka powinnieć być więc wyposażony w funkcję Wi-Fi. Pozwoli to na znaczne ograniczenie kosztów.

Mocny procesor

Musimy mieć na uwadze, że dzieci bardzo szybko są zdolne wykorzystać maksimum mocy swoich smartfonów. Zapełniają je wymagającymi grami i aplikacjami. Dlatego, aby telefon pełnił swoją rolę musi mieć wydajny procesor i dużą ilość pamięci. Nie należy na tym oszczędzać.