Jaki czytnik e-book wybrać? Podpowiadamy!

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

„W dobie komputerów sztuka czytania zanikła” – to nie do końca prawda, bowiem wciąż dużo czytamy, ale nieco w innej formie. Coraz częściej, zamiast sięgać po papierową książkę, wyciągamy tablet lub czytamy na komputerze. Jaki czytnik e-book wybrać, by móc cieszyć się lekturą w dowolnym miejscu?

Jaki czytnik e-book wybrać? Rozmiar ekranu

Jeśli zastanawiasz się, jaki czytnik e-book wybrać, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego różne techniczne parametry. Jednym z ważnych kryteriów jest rozmiar ekranu. Im jest większy, tym łatwiej będzie nam czytać, ale też trudniej będzie nam transportować urządzenie i z niego wygodnie korzystać, np. w trakcie podróży.

Standardem, który zapewnia największą wygodę podczas czytania, jest rozmiar ekranu wynoszący 6 – 8 cali. Większość producentów oferuje czytniki e-book z ekranem 6 – calowym i rozdzielczości 800 x 600 pikseli. Niektóre z nowszych modeli mogą posiadać dodatkowe podświetlenia.

Jaki czytnik e-book wybrać? Inne parametry techniczne

Inne parametry techniczne, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze czytnika e-book, to:

  • Ilość dostępnej pamięci masowej – standardem jest kilka GB (np. 4 – 8 GB),
  • Obsługiwany język – jeśli zamierzamy codziennie korzystać z ebooka, warto, by jego interfejs i menu były w języku polskim,
  • Solidna obudowa – obudowa musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne, w przypadku droższych modeli możemy się nawet spotkać z tym że będzie ona całkowicie wodoodporna!
  • Pojemna bateria – warto wybrać taki czytnik, który może pracować bez ładowania kilka dni. Niektóre modele, np. te o pojemności baterii równej 1900 mAh potrafią pracować bez przerwy nawet kilka miesięcy!
  • Obsługiwane formaty e-booków – im więcej, tym lepiej, czytnik może obsługiwać nie tylko pdf, ale także epub, mobi, txt, doc, html oraz docx.

Ile kosztuje czytnik e-book?

Czytnik e-book to niedrogi gadżet. Tego typu urządzenie może kosztować od 100 do 1000 złotych. Jeśli zależy nam na naprawdę dobrym sprzęcie, warto zainwestować więcej niż 400 złotych w czytnik. Dzięki temu otrzymamy urządzenie, które nie będzie męczyć oczu, będzie wygodne w użytkowaniu i ergonomiczne.