Nadciągają zmiany, czyli dedykowany przycisk Office

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Microsoft zastanawia się, czy nie zastąpić nieużywanego przez wiele osób przycisku menu podręcznego czymś innym. Podobno w jego miejscu ma się pojawić dedykowany przycisk Office.

Dedykowany przycisk Office – w którym miejscu się pojawi?

Pomysł polegający na tym, żeby wprowadzić dedykowany przycisk Office, wynikł między innymi z tego, że wielu użytkowników komputerów deklaruje, że nie używa wcale przycisku menu podręcznego. Co więcej, większość standardowych użytkowników nawet nie wie o jego istnieniu i do czego ten przycisk służy.

O którym przycisku mowa? Jeśli spojrzycie na swoje komputerowe klawiatury, pomiędzy alt i ctrl znajduje się charakterystyczny przycisk z ikonką rozwijanego menu. Jaka jest jego funkcja? Próbowaliście go wcisnąć? Otóż przycisk wywołuje podręczne menu, czyli to, które wyświetla się po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na dowolny obiekt.

Dedykowany przycisk Office – czy to rzeczywiście ułatwi nam pracę?

W siedzibie Microsoft trwają właśnie testy nowych klawiatur. Wszystko wskazuje na to, że dojdzie do niemałej rewolucji. W nowych modelach w miejscu przycisku menu podręczne pojawi się przycisk Office. Z jego pomocą będzie można bardzo szybko korzystać ze skrótów Office i pracować z takimi aplikacjami jak Word, Outlook, czy Excel.

Jakie funkcje umożliwi nam przycisk Office?

Poprzez przytrzymanie i naciśnięcie klawisza Office w połączeniu z daną literą: O, T, W, X, P, D, N, Y, L użytkownik będzie miał szybki dostęp do programów Outlook, Teams, Word, Excel, Powerpoint itd. Pomysł jest aktualnie testowany, krążą także pogłoski, że przycisk Office może zastąpić inny klawisz na naszych klawiaturach, mianowicie przycisk Windows znajdujący się po prawej strony klawiatury. Z tego klawisza raczej też nie korzysta się zbyt często.

Przycisk Office ma być podobno kompatybilny z najnowszą aktualizacją Windows 10, skorzystać z niego mógłby każdy użytkownik, który pamięta o tym, by regularnie aktualizować system operacyjny komputera.

Osoby, które pracują na co dzień z pakietami Office, prawdopodobnie przywitają ten pomysł z dużym entuzjazmem. Czy jednak naprawdę przyspieszy im to pracę? Tego na razie nie wiadomo, dowiemy się, gdy dojdzie do finalizacji fazy testów. A Wy co sądzicie? Pracujecie na co dzień z pakietami Microsoft Office?