Nowe technologie, które zmienią świat

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Nie ulega wątpliwościom, że jesteśmy świadkami ogromnej rewolucji przemysłowej. Nowe technologie, na które warto zwrócić uwagę to przede wszystkim Internet 5G, ale nie tylko. W dzisiejszym wpisie omawiamy, na co jeszcze warto zwrócić uwagę!

Nowe technologie – jesteśmy świadkami rewolucji przemysłowej!

#1 Sieć 5G

Wprowadzenie sieci 5G może totalnie zrewolucjonizować świat Internetu. Sieć ta jest już próbnie wdrażana przez niektórych operatorów, planuje się, że zostanie ona wdrożona na dobre w 2020 roku. Co ciekawe, kwestie związane z bezpieczeństwem sieci 5G wciąż budzą wiele kontrowersji.

#2 Machine Learning

Internet Rzeczy i Machine Learning to kolejny przykład technologii, która zrewolucjonizuje nasze życie. Inteligentne nowe technologie i systemy będą w stanie uczyć się nowych algorytmów i poprawiać swoje działanie. Samoobsługowe inteligentne maszyny będzie można wykorzystywać w wielu gałęziach przemysłu.

#3 Augmented Reality

Wygląda na to, że rozszerzona rzeczywistość wkroczy na dobre do świata przemysłu i handlu. Nakładanie cyfrowych informacji i obiektów na te, które fizycznie istnieją, może się okazać bardzo pomocne w takich dziedzinach, jak medycyna, czy architektura, powinni się nią zainteresować także przedsiębiorcy. Nowe technologie i augmented reality mogą wpłynąć znacząco na sposób przedstawiania produktów i usług klientom.

#4 Big Data

Big data pojawia się coraz częściej w różnych dziedzinach, nie tylko w przemyśle. Te nowe technologie mogą pomóc nawet w prowadzeniu działań marketingowych. Na podstawie zebranych danych (które będą anonimowe zgodnie z zasadami RODO) marketingowiec będzie mógł stworzyć dokładny profil behawioralny konsumenta i wykorzystać te informacje, by zainteresować go produktem lub usługami. W ten sposób targetowanie kampanii marketingowych stanie się o wiele prostsze i będzie bardziej skuteczne!

#5 Blockchain

Blockchain to technologia, której zadaniem jest zwiększenie bezpieczeństwa transakcji. Jest to publiczny i jawny rejestr tzw. węzłów, czyli transakcji, które są podpisywane cyfrowo i analizowane przez komputery. Dzięki kryptografii technologia ta jest bezpieczna i odporna na ataki cyberprzestępców.

#6 Connected cars

Tzw. connected cars to inteligentne samochody, które są stale podłączone do Internetu. Dzięki temu rozwiązaniu można znacznie zwiększyć bezpieczeństwo podczas podróży, ponieważ samochód analizuje na bieżąco sytuację na drodze i ostrzega o niebezpieczeństwie na drodze. Zainstalowana w aucie aplikacja może zostać wykorzystana do zaplanowania najlepszej trasy, a także sterować funkcjami samochodu, takimi jak np. ustawienie lusterek, czy fotela.