
Jaki jest najlepszy hosting WordPress?
Uprzedni rok przyniósł wiele nowych rozwiązań i technologii. Przedstawiamy nowinki technologiczne 2018- czyli to, czym zaskoczyli, zszokowali i zachwycili nas producenci.
Notch, czyli wcięcie w ekranie zostało zapoczątkowane przez twórców Apple’a. To zapoczątkowało trend, który bardzo podzielił użytkowników smartfonów. Dlatego też producenci zaczęli poszukiwać lepszego rozwiązania. W połowie roku pojawił się pomysł na pozbycie notcha i zastąpienie go czymś innym. Tak powstał slider-phone, czyli rozsuwany telefon. Niesie on ze sobą kilka naprawdę ciekawych zalet, m.in. możliwość zastosowania przednich kamer o dużo lepszej rozdzielczości. Integralność strukturalna jest jednak znacznie mniejsza niż w wypadku tradycyjnych telefonów.
Na targach LG pokazało pierwszy zwijany telewizor o wielkości 65 cali. Takie rozwiązanie stwarza wiele możliwości przy aranżacji naszej przestrzeni domowej. A jak działa? Używa on elastycznego ekranu typu OLED, a z drugiej strony ma doczepione coś na kształt rolety. Prowadnice wysuwają ekran do góry lub zsuwają go w dół, niczym kartkę papieru. Cały proces trwa ok.10 sekund. Z tyłu konstrukcję podtrzymują listewki z zawiasem. Wszystko jest mocno dopasowane, inaczej ekran i obraz mogłyby być zdeformowane.
W marcu Google poinformował nas, że stworzył pierwszy na świecie 72-kubitowy procesor kwantowy- Brtslecone. W tym momencie powinniśmy przypomnieć, że według części współczesnych badaczy procesory kwantowe mające 50 kubitów mogą z łatwością przewyższyć klasyczne superkomputery w niektórych specyficznych zadaniach. Przykładem może być próba złamania szyfrowania stosowanego przez nasz bank. Klasycznemu superkomputerowi zajęłoby to setki tysięcy lat pracy non-stop i to pełną mocą. Dla komputera kwantowego będzie to natomiast bułka z masłem. A mowa tu o mocy „jedynie” 50 kubitów, a Google zaprezentowało 72. Daje to ogromne potencjalne możliwości!
Nie możemy zapomnieć o największej rewelacji minionego roku, którą zaprezentował nam Samsung. Na konferencji dla deweloperów pochwalił się pomysłem rozkładanego smartfona z dwoma wyświetlaczami. Dowiedzieliśmy się o tym, dzięki przeciekom. W innym wypadku nikt by się takiej niespodzianki raczej nie domyślił.
Już od początku grudnia wielu użytkowników informowało, że asystent Google działa w języku polskim. Jest to obecnie jedyny mobilny pomocnik głosowy dopasowany do naszego ojczystego języka. To obecnie jedyny mobilny pomocnik głosowy wspierający nasz ojczysty język. Poza szlifowanie i dopracowaniem tej aplikacji Google dosyć mocno inwestuje w sztuczną inteligencję. Pozwala jej na coraz więcej. Możliwe są m.in. odbieranie przez nią połączeń przychodzących.