Oryginalne lampki nocne – pomysły na ciekawy gadżet do domu

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Lampki nocne to nieodłączny element każdej sypialni. Pełnią one nie tylko oczywistą funkcję doświetlania wnętrza, ale mogą być również doskonałą ozdobą. Wszystko to dzięki oryginalnym formom, które mogą przyjąć. Podpowiadamy jakie lampki wybrać, aby nasz ożywić i upiększyć nasz pokój.

Lampki nocne – jakie wybrać?

Aby wybrać idealną lampkę nocną do naszego pokoju, musimy wziąć pod uwagę kilka podstawowych kryteriów. Przede wszystkim, atmosfera, która panuje w sypialni powinna gwarantować wypoczynek. Istotnym aspektem jest więc światło, które powinno być ciepłe i nieco przytłumione. Dzięki niemu będziemy mogli cieszyć się lekturą książki przed snem, a zarazem unikniemy problemu z zasypianiem.

Powinniśmy również kierować się potencjałem aranżacyjnym naszego pokoju. W wysokich i przestronnych sypialniach sprawdzą się lampki nocne mocowane do łóżka lub eleganckie kinkiety. Funkcjonalne będą również lampki nocne stojące o szerokim zasięgu ramion. Dobrym wyborem będą też klasyczne lampki z abażurem.

Funkcjonalność czy modny wygląd?

Funkcjonalne lampki nocne

Lampy halogenowe są jednym z innowacyjnych urządzeń oświetleniowych. Pozwalają na możliwość swobodnego eksperymentowania z kolorem i natężeniem światła. Dzięki temu możemy uzyskać efekt skoncentrowany na konkretnym przedmiocie lub też rozproszyć strumień światła.

Najnowszymi modelami są również lampki nocne z kategorii lamp ledowych. Są energooszczędne i mają dużą żywotność. Dodatkowo, bardzo często wyposażone są w funkcję automatycznego wyłączania po określonej liczbie minut. Dlatego z całą pewnością przydadzą się w pokojach dziecięcych.

Ciekawymi modelami lampek nocnych dla dzieci są również modele bezprzewodowe, które posiadają możliwość przyczepienia ich do wybranej powierzchni za pomocą klipsa. Co ważne, wyróżniają się one elastycznym wysięgnikiem i intuicyjnym panelem dotykowym.

Modne lampki nocne

Sporym powodzeniem cieszą się produkty wyróżniające się geometrycznymi i przestronnymi strukturami. Są nimi bez wątpienia lampki o drucianych podstawach. Ich abażury są zwykle białe, czarne lub szare i emitują sporo rozproszonego światła. Do jego podkreślenia najlepiej stosować żarówki w stylu vintage.

Bardzo popularną tendencją jest dekorowanie mieszkań za pomocą motywów florystycznych. Te najlepiej oświetlać lampkami o jednolitej, srebrnej lub złotej barwie podstawy i klosza. Będą doskonale korespondować z skomplikowanymi deseniami.

A co jeżeli chcemy mieć coś bardziej oryginalnego?

Jeżeli najważniejsza jest dla nas oryginalność, najlepiej, żebyśmy postawili na lampki nocne DIY (Do It Yourself- zrób to sam). Wystarczy słoik, wazon, butelka czy stara, drewniana rama. Do tego żarówka o ciekawym kształcie, pasująca do naszego pokoju. Liczy się oczywiście nasza kreatywność, a resztę potrzebnych materiałów z całą pewnością znajdziemy w naszym domu.

Gdy mamy już do dyspozycji starą lampkę, która nam się znudziła możemy wyczyścić i zmatowić jej podstawę. Następnie pomalujmy ją na nasz ulubiony kolor i, opcjonalnie, polakierujmy.

Stary abażur może posłużyć do przygotowania nowego. Niewiele pracy, a lampka wygląda jak nowa i z całą pewnością będzie niepowtarzalna!