Wydajność tuszu do drukarki – jaki tusz do drukarki wybrać?

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Zastanawia Cię, co to takiego wydajność tuszu do drukarki? Jak wybrać odpowiedni sprzęt do drukowania, skanowania i kopiowania dokumentów? Stosować zamienniki czy tusze oryginalne? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego wydajność tuszu do drukarki jest ważna?

Dobry sprzęt w postaci wielofunkcyjnej drukarki sprzęt nie wystarczy, by zagwarantować wydajną pracę w domu lub w miejscu pracy. Wiele zależy od tuszu, z którego korzysta maszyna. Nieumiejętnie dobrany tusz może nie wystarczyć na długo, wysychać, zmniejszać swoją pojemność lub nawet doprowadzić do uszkodzenia drukarki, dlatego wydajność tuszu do drukarki jest bardzo ważna, by pracowała ona prawidłowo.

Wydajność tuszu do drukarki – parametr, który jest w cenie

Wybierając drukarkę, zależy nam przede wszystkim na sprzęcie, który będzie dobrej jakości i tani w eksploatacji. Będzie nas więc interesować, ile kosztuje tusz do drukarki, jaka jest prędkość druku oraz ile wynosi fabryczna pojemność tuszu.

Bardzo ważnym z parametrów, na który warto zwrócić uwagę, jest także wydajność tuszu do drukarki. To wartość ISO/IEC określająca, ile stron wydrukujemy za pomocą jednego pojemnika tuszu. I tak w przypadku bezprzewodowej drukarki HP DeskJet 2630 możemy uzyskać wydajność równą 120 stron, natomiast nowszy model HP DeskJet Ink Advantage 3639 pozwala nam wydrukować 190 stron, korzystając z jednego pojemnika tuszu. Wydajność kaset z tuszem określa się oddzielnie dla drukarek monochromatycznych i kolorowych, inne normy obowiązują także w przypadku drukarek atramentowych, laserowych oraz urządzeń wielofunkcyjnych.

Jaki tusz do drukarki wybrać? Zamiennik czy oryginał?

Wybierając tusz do drukarki często stajemy przed wyborem – zamiennik czy oryginał? Kupując droższy oryginalny tusz, mamy pewność, że wydruki będą wysokiej jakości. Tańszy zamiennik, nie dość, że nie zapewni takiej samej jakości wydruku, to może jeszcze doprowadzić do uszkodzenia drukarki.

Inwestycja w zamienniki może się opłacić, gdy będą one miały większą pojemność od oryginalnych tuszy (ponieważ wtedy starczą na dłużej), a także w sytuacji, gdy mamy gwarancję, że taki zamiennik nie uszkodzi naszej drukarki. Niektórzy producenci oferują takie zapewnienia, ale należy pamiętać o tym, że użycie zamiennika wiąże się z utratą gwarancji na drukarkę. Czasem warto dołożyć więcej, by móc cieszyć się wysokiej jakości drukiem i nie narażać sprzętu na usterki spowodowane wadliwym lub nieoryginalnym tuszem.