Aplikacja do przerabiania zdjęć – top5

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Dobra aplikacja do przerabiania zdjęć potrafi zdziałać z fotografią prawdziwe cuda. Które z dostępnych programów są najlepsze? Przedstawiamy poniżej dwa rankingi najlepszych aplikacji na smartfona oraz na komputer, z których pomocą obrobisz zdjęcia!

Aplikacja do przerabiania zdjęć na smartfonie – top5

#5 Instagram

Może Cię zdziwić, że uznaliśmy, że Instagram to aplikacja do przerabiania zdjęć na smartfonie. Wiele osób jednak korzysta z potencjału Instagrama właśnie w celu obrabiania fotografii! Piękne filtry oraz ręczna regulacja natężenia kolorów i innych parametrów fotografii sprawią, że nawet nieprofesjonalnie wykonana fotografia nabierze efektu wow!

#4 VSCO

Czwarte miejsce w naszym ranking przypada aplikacji VSCO. To program, który umożliwia prostą i szybką edycję zdjęć, w tym także na żywo, podczas ich robienia. Aplikacja jest prosta w obsłudze i działa płynnie na większości smartfonów.

#3 Afterlight

Trzecie miejsce zajęła darmowa aplikacja Afterlight. Program posiada dużo ciekawych filtrów (w tym między innymi efekty prześwietlenia) i jest bardzo prosty w obsłudze. Mimo że ilość filtrów nie jest imponująca, to różnią się one od tych stosowanych w innych aplikacjach, przez co program zdecydowanie wyróżnia się na rynku aplikacji do obrabiania zdjęć.

#2 Snapseed

Na drugim miejscu w naszym rankingu znalazła się aplikacja Snapseed. To darmowe wielofunkcyjne narzędzie, dzięki któremu nałożysz na zdjęcie piękny filtr lub efekty, wykadrujesz je, a także zedytujesz wybrane fragmenty fotografii (edytować można także punktowo). Aplikacja od Google nie zawiera reklam i obsługuje format plików jpg oraz raw co z pewnością ucieszy bardziej zaawansowanych obrabiaczy fotografii.

#1 Adobe Lightroom Mobile

Pierwsze miejsce w naszym rankingu zajęła uproszczona wersja znanego wielbicielom fotografii Lightroom. Aplikacja jest dostępna w dwóch wersjach – darmowej i płatnej. Dla mniej zaawansowanych użytkowników wersja darmowa jak najbardziej wystarczy, by obrabiać pięknie zdjęcia. W wersji płatnej użytkownik może skorzystać z wielu ciekawych funkcji, takich jak np. Adobe Sensei. To samouczący się mechanizm porządkowania fotografii. Edytowane w Adobe Lightroom Mobile zdjęcia można od razu udostępniać, np. w Social Media. Wokół aplikacji zbudowała się zaangażowana społeczność fotografów, dzięki czemu możliwa jest wymiana doświadczenia i wiedzy z innymi osobami o podobnych pasjach.

Spodobał Ci się ten artykuł? Sprawdź także: Oto aplikacje na Androida, które mogą Ci znacznie ułatwić życie!