Sprawdziliśmy, ile kosztują kamery sferyczne 360!

Niniejszy artykuł pod tytułem Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Chroń się przed cyberprzestępcami – 10 przydatnych porad należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Kamery do kręcenia filmów 3D wdarły się szturmem na polskie sklepowe półki. Ile kosztują kamery sferyczne 360? Gdzie można je kupić? Podpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Ile kosztują kamery sferyczne 360?

Kamery sferyczne 360 umożliwiają nagrywanie filmów i wykonywanie zdjęć w 360 stopniach, czyli jednocześnie we wszystkich kierunkach. Sprzęt ten można wykorzystywać do celów prywatnych lub zawodowych i rejestrować z jego pomocą ważne wydarzenia i uroczystości.

Obecnie standardem są kamery sferyczne, które można zintegrować ze smartfonem lub tabletem i sterować nimi za pomocą urządzenia mobilnego. Ile kosztują kamery sferyczne 360? Poniżej zestawiliśmy ze sobą kilka wartych uwagi modeli.

Ile kosztują kamery sferyczne 360 – modele, na które warto zwrócić uwagę

Spośród dostępnych na polskim rynku kamer sferycznych można natrafić na wiele modeli w atrakcyjnych cenach. My polecamy w szczególności:

  • Ricoh THETA SC – ta niedroga kamera 360 umożliwia rejestrowanie filmów w rozdzielczości FullHD 1080 oraz posiada kilka trybów fotografowania. Sprzęt zawiera wbudowaną pamięć flash, dzięki czemu nie trzeba dokupować do niej dodatkowych kart pamięci. Cena tego modelu w polskich sklepach wynosi około 600 – 800 złotych,
  • XIAOYI YI 360 VR – kamera z wbudowanym mikrofonem posiada bardzo łatwy w obsłudze tryb robienia zdjęć i nagrywania filmów. Jest lekka i kompaktowa i posiada potężny akumulator (1400 mAh). Jej wartość na polskim rynku wynosi około półtora tysiąca złotych,
  • Kodak 4KVR360 – ta nowoczesna kamera posiada wbudowane Wi-Fi oraz korzysta z technologii NFC. Za sprzęt o rozdzielczości Full HD (1920 x 1080, 60 FPS) zapłacimy prawie 2 tysiące złotych,
  • Garmin VIRB 360 – ta kamera posiada szereg dodatkowych funkcji, takich jak G-Metrix (czujniki zewnętrzne, np. tętno, temperatura, czy rytm) żyroskop, wbudowany mikrofon, czy wodoodporna obudowa. W polskich sklepach możemy ją kupić za ponad 2 tysiące złotych.

Jeśli zależy nam na kamerze z wyższej półki, warto zainteresować się Ricoh THETA Z1. Kamera posiada rozdzielczość wynoszącą 3840 x 1920 pikseli i moc obliczeniową równą 30 klatek na sekundę. Maksymalna rozdzielczość zapisywanych przez kamerę obrazów graficznych może wynosić do 6720 x 3360 pikseli, można z nią sterować z poziomu aplikacji w telefonie. Sprzęt ten kosztuje w polskich sklepach około 4 tysiące złotych.

Spodobał Ci się ten wpis? Sprawdź także: Jak wybrać powerbanka? Czym się kierować?